
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.2 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 208.397344 mg |
| Interface | SPI |
| Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Quiescent Current | 30 mA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Max Dual Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.75 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 706
Distributors
pcbx
Unit Price$10.81400
Ext.Price$10.81400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.81400 | $10.81400 |
| 10 | $8.59204 | $85.92040 |
| 25 | $8.03548 | $200.88700 |
| 50 | $7.72293 | $386.14650 |
| 100 | $7.42250 | $742.25000 |
| 300 | $7.18399 | $2155.19700 |
| 500 | $6.95314 | $3476.57000 |
| 1000 | $6.80866 | $6808.66000 |
